Docsity
Docsity

Przygotuj się do egzaminów
Przygotuj się do egzaminów

Studiuj dzięki licznym zasobom udostępnionym na Docsity


Otrzymaj punkty, aby pobrać
Otrzymaj punkty, aby pobrać

Zdobywaj punkty, pomagając innym studentom lub wykup je w ramach planu Premium


Informacje i wskazówki
Informacje i wskazówki

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny „W ..., Egzaminy z Edukacja

związane z tematem jesień (zadania 1 i 2 z karty pracy). ... Dzieci samodzielnie redagują tekst sprawozdania z wycieczki do lasu, zwracając uwagę na.

Typologia: Egzaminy

2022/2023

Załadowany 24.02.2023

alien85
alien85 🇵🇱

4.8

(13)

226 dokumenty

1 / 6

Toggle sidebar

Ta strona nie jest widoczna w podglądzie

Nie przegap ważnych części!

bg1
1
PAKIET 17, PUBLIKACJA BEZPŁATNA
Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 17, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu:
nauczyciel_3_17, do zastosowania z: uczeń_3_17 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne
zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl: Temperatura (654_mat_temperatura).
Klasa III, edukacja polonistyczna,
krąg tematyczny „W jesiennych kolorach”
Temat: Co jesień z sobą niesie?
Cele edukacyjne:
doskonalenie umiejętności swobodnego wypowiadania się na dany temat,
doskonalenie umiejętności rozpoznawania i podawania nazw roślin, zwierząt i zjawisk
przyrodniczych,
kształcenie umiejętności gromadzenia słownictwa do wybranego tematu,
kształcenie umiejętności redagowania sprawozdania z wycieczki,
wprowadzenie pojęć: zdanie pojedyncze, zdanie złożone,
kształcenie umiejętności tworzenia liczby pojedynczej i liczby mnogiej rzeczowników,
czasowników i przymiotników,
kształcenie umiejętności poprawnego zapisu wyrazów ze spółgłoskami miękkimi w
środku wyrazu.
Oczekiwane osiągnięcia ucznia:
Uczeń:
wypowiada się swobodnie na temat obserwacji poczynionych w trakcie wycieczki
do lasu,
podaje nazwy roślin, zwierząt i zjawisk przyrodniczych występujących w lesie,
gromadzi słownictwo wokół tematu jesień,
redaguje sprawozdanie z wycieczki,
rozpoznaje zdania pojedyncze i zdania złożone,
tworzy liczbę pojedynczą i mnogą rzeczowników, czasowników i przymiotników,
zapisuje poprawnie wyrazy ze spółgłoskami miękkimi w środku wyrazu.
Metody: rozmowa, metoda ćwiczeniowa, zabawa.
Formy pracy: praca zespołowa, praca indywidualna.
Środki dydaktyczne: komputer z dostępem do internetu i rzutnik multimedialny/tablica
multimedialna, pomoce multimedialne, karty pracy: Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie
materiały dla ucznia, filmiki przedstawiające jesienny las, ilustracje leśnych roślin i zwierząt.
pf3
pf4
pf5

Podgląd częściowego tekstu

Pobierz Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny „W ... i więcej Egzaminy w PDF z Edukacja tylko na Docsity!

PAKIET 17, PUBLIKACJA BEZPŁATNA

Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie , PAKIET 17, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_3_17, do zastosowania z: uczeń_3_17 (materiały dla ucznia), pomoce multimedialne zgromadzone na www.matematycznawyspa.pl: Temperatura (654_mat_temperatura).

Klasa III, edukacja polonistyczna,

krąg tematyczny „W jesiennych kolorach”

Temat: Co jesień z sobą niesie?

Cele edukacyjne:

 doskonalenie umiejętności swobodnego wypowiadania się na dany temat,  doskonalenie umiejętności rozpoznawania i podawania nazw roślin, zwierząt i zjawisk przyrodniczych,  kształcenie umiejętności gromadzenia słownictwa do wybranego tematu,  kształcenie umiejętności redagowania sprawozdania z wycieczki,  wprowadzenie pojęć: zdanie pojedyncze, zdanie złożone,  kształcenie umiejętności tworzenia liczby pojedynczej i liczby mnogiej rzeczowników, czasowników i przymiotników,  kształcenie umiejętności poprawnego zapisu wyrazów ze spółgłoskami miękkimi w środku wyrazu.

Oczekiwane osiągnięcia ucznia:

Uczeń:

 wypowiada się swobodnie na temat obserwacji poczynionych w trakcie wycieczki do lasu,  podaje nazwy roślin, zwierząt i zjawisk przyrodniczych występujących w lesie,  gromadzi słownictwo wokół tematu jesień ,  redaguje sprawozdanie z wycieczki,  rozpoznaje zdania pojedyncze i zdania złożone,  tworzy liczbę pojedynczą i mnogą rzeczowników, czasowników i przymiotników,  zapisuje poprawnie wyrazy ze spółgłoskami miękkimi w środku wyrazu.

Metody: rozmowa, metoda ćwiczeniowa, zabawa.

Formy pracy: praca zespołowa, praca indywidualna.

Środki dydaktyczne: komputer z dostępem do internetu i rzutnik multimedialny/tablica multimedialna, pomoce multimedialne, karty pracy: Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie – materiały dla ucznia , filmiki przedstawiające jesienny las, ilustracje leśnych roślin i zwierząt.

PAKIET 17, PUBLIKACJA BEZPŁATNA

Przebieg lekcji:

1. Na początku lekcji nauczyciel rozmawia z uczniami na temat ich obserwacji poczynionych podczas wycieczki do lasu (opady, wiatr, nasłonecznienie itp.). Następnie odtwarza filmiki przedstawiające jesienny las. Uczniowie opowiadają, co z przedstawionych na filmach rzeczy udało im się zaobserwować. Wspólnie powtarzają nazwy roślin i zwierząt pokazanych im przez nauczyciela na ilustracjach. Mogą to robić na przykład podczas zabawy Kto odgadnie? polegającej na losowaniu ilustracji i podawaniu nazwy zwierzęcia bądź rośliny, która się na niej znajduje. 2. Następnie uczniowie odczytują wiersz o jesiennym lesie i rozmawiają na temat jego treści, zawartych środków poetyckich (przenośni, porównań, epitetów). Gromadzą słownictwo związane z tematem jesień (zadania 1 i 2 z karty pracy). 3. Nauczyciel prosi, aby uczniowie przypomnieli, czym jest sprawozdanie i jak się je pisze. Dzieci samodzielnie redagują tekst sprawozdania z wycieczki do lasu, zwracając uwagę na niezbędne elementy tej formy redakcyjnej (zadanie 3 z karty pracy). Chętni uczniowie odczytują swoje prace. 4. Nauczyciel rozmawia z uczniami na temat zdania pojedynczego i zdania złożonego. Podaje dzieciom przykłady obu typów zdań i uczy dzieci, jak rozpoznawać takie zdania, ale nie wprowadza nazw tych zdań. Zwraca dzieciom uwagę na liczbę czasowników w formie osobowej oraz poprawną interpunkcję. Uczniowie zamieniają zdania pojedyncze na zdania złożone w zadaniu 4 z karty pracy.

Klasa III, edukacja matematyczna,

krąg tematyczny „W jesiennych kolorach”

Temat: Co jesień z sobą niesie?

Cele edukacyjne:

 przypomnienie wiadomości na temat temperatury i stopni Celsjusza,  kształcenie umiejętności odczytywania wskazań termometru,  kształcenie umiejętności rozwiązywania zadań związanych z odczytywaniem wskazań termometru, w tym na porównywanie różnicowe,  rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii.

Oczekiwane osiągnięcia ucznia:

Uczeń:

 potrafi odczytać wskazanie termometru,  posługuje się skrótem °C,

PAKIET 17, PUBLIKACJA BEZPŁATNA

Klasa III, edukacja techniczna, krąg tematyczny „W jesiennych kolorach”

Temat: Co jesień z sobą niesie?

Cele edukacyjne:

 kształcenie sprawności manualnej,  poznanie budowy i zastosowania narzędzi technicznych,  stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas zajęć,  doskonalenie umiejętności współpracy w grupie,  rozwijanie umiejętności stosowania różnych technik.

Oczekiwane osiągnięcia ucznia:

Uczeń:

 potrafi wykonać makietę lasu,  posługuje się bezpiecznie różnymi narzędziami,  współpracuje w grupie,  stosuje różne techniki.

Metody: pogadanka, metoda zadaniowa.

Formy pracy: praca w grupie.

Środki dydaktyczne: duży arkusz grubej tektury, surowce wtórne, kolorowe materiały, drut miedziany, plastelina, bibuła, zszywacz, szczypce uniwersalne.

Przebieg lekcji:

1. Nauczyciel informuje uczniów, że na zajęciach wykonają makietę lasu. Wykorzystają surowce wtórne, kolorowe skrawki materiałów, drut miedziany, plastelinę i bibułę. 2. Prowadzący pokazuje dzieciom właściwości drutu miedzianego i przypomina zasady bezpiecznego posługiwania się nim. Omawia też budowę i działanie szczypiec uniwersalnych, dzięki którym uczniowie będą mogli przycinać i wyginać drut. 3. Nauczyciel dzieli klasę na trzy grupy. Następnie każdej przydziela inne działanie:

 grupa I wykonuje ściółkę leśną i występujące w niej zwierzęta, np.: jeże, mrówki,  grupa II przygotowuje podszyt: krzewy i występujące w nim zwierzęta, np.: lisy, dziki, sarny,  grupa III wykonuje drzewa i zwierzęta, np.: różne ptaki, wiewiórki.

4. Uczniowie pracują w zespołach nad przydzielonymi zadaniami. Łączą papier i różne materiały przy pomocy zszywacza biurowego. Tną, formują i łączą drut miedziany poprzez skręcanie. Formują z gazet pnie i gałęzie drzew, owijają drut zieloną bibułą. Na koniec wszystkie grupy mocują podstawy do każdego elementu za pomocą plasteliny i umieszczają je na dużym arkuszu tektury. 5. Grupy sprzątają swoje miejsca pracy. 6. Na zakończenie dzieci wspólnie z nauczycielem oglądają wykonaną makietę lasu.

PAKIET 17, PUBLIKACJA BEZPŁATNA

Klasa III, język angielski,

krąg tematyczny „A year”

Temat: Nature changes

Cele edukacyjne:

 kształcenie umiejętności mówienia,  kształcenie umiejętności słuchania,  kształcenie umiejętności czytania,  kształcenie umiejętności pisania.

Oczekiwane osiągnięcia ucznia:

Uczeń:

 powtarza wyrazy za nauczycielem,  czyta krótkie teksty,  zapisuje poprawnie słowa opisujące pory roku oraz zjawiska atmosferyczne w nich występujące,  opisuje swoją ulubioną porę roku.

Metody: metoda komunikacyjna, metoda audiolingwalna, metoda TPR, metoda ćwiczeniowa, metoda zadaniowa.

Formy: praca zbiorowa, praca indywidualna, praca w parach.

Środki dydaktyczne: karty obrazkowe do demonstrowania słownictwa (przygotowane przez nauczyciela), karty pracy: Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie – materiały dla ucznia.

Przebieg lekcji:

1. Nauczyciel rozpoczyna lekcję od rozgrzewki. Pokazuje uczniom karty obrazkowe ze słownictwem z poprzednich zajęć, a zadaniem dzieci jest wypowiedzenie słowa opisującego dany obrazek. 2. Ochotnik wychodzi na środek sali i pokazuje coś, co jest związane z jedną z pór roku. Zadaniem pozostałych uczniów jest odgadnięcie, o jaką porę roku chodzi. Ćwiczenie należy powtórzyć kilka razy. 3. Nauczyciel pokazuje karty obrazkowe czterech pór roku i prosi uczniów, aby zwrócili uwagę na przyrodę i powiedzieli, co się zmienia na obrazkach. Uczniowie wypowiadają się w języku polskim. Ważne, aby nauczyciel powtarzał słowa uczniów w języku angielskim, np.: „Yes, there are flowers”.