Docsity
Docsity

Przygotuj się do egzaminów
Przygotuj się do egzaminów

Studiuj dzięki licznym zasobom udostępnionym na Docsity


Otrzymaj punkty, aby pobrać
Otrzymaj punkty, aby pobrać

Zdobywaj punkty, pomagając innym studentom lub wykup je w ramach planu Premium


Informacje i wskazówki
Informacje i wskazówki

Konspekt lekcji historii, Notatki z Historia

wyjaśnia, czym zajmuje się historia,. ○ wie, w jaki sposób dzielić czas historyczny,. ○ wyjaśnia pojęcie epoki historycznej,.

Typologia: Notatki

2022/2023

Załadowany 24.02.2023

Osholom
Osholom 🇵🇱

4.5

(35)

304 dokumenty

1 / 1

Toggle sidebar

Ta strona nie jest widoczna w podglądzie

Nie przegap ważnych części!

bg1
Konspekt lekcji historii
Temat: Epoki historyczne powtórzenie wiadomości.
Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne
I. Cele. Uczeń:
wyjaśnia, czym zajmuje się historia,
wie, w jaki sposób dzielić czas historyczny,
wyjaśnia pojęcie epoki historycznej,
wymienia epoki historyczne w kolejności chronologicznej,
zna ramy czasowe epok,
potrafi scharakteryzować poszczególne epoki historyczne.
II. Metody i formy pracy: pogadanka, wykład, mapa mentalna, praca indywidualna, praca
grupowa.
III. Potrzebne materiały: rolka papieru do rysowania.
IV. Przebieg lekcji:
1. Powitanie uczniów i czynności organizacyjne.
2. Omówienie sposobów podziału czasu w historii.
3. Przypomnienie, czym jest epoka historyczna.
4. Wykład nauczyciela dotyczący epok historycznych w nawiązaniu do historii soli.
5. Stworzenie przez uczniów planszy edukacyjnej dotyczącej periodyzacji dziejów.
6. Zapowiedź wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce. Pożegnanie uczniów.

Podgląd częściowego tekstu

Pobierz Konspekt lekcji historii i więcej Notatki w PDF z Historia tylko na Docsity!

Konspekt lekcji historii

Temat: Epoki historyczne – powtórzenie wiadomości. Czas realizacji: dwie jednostki lekcyjne I. Cele. Uczeń: ● wyjaśnia, czym zajmuje się historia, ● wie, w jaki sposób dzielić czas historyczny, ● wyjaśnia pojęcie epoki historycznej, ● wymienia epoki historyczne w kolejności chronologicznej, ● zna ramy czasowe epok, ● potrafi scharakteryzować poszczególne epoki historyczne. II. Metody i formy pracy: pogadanka, wykład, mapa mentalna, praca indywidualna, praca grupowa. III. Potrzebne materiały: rolka papieru do rysowania. IV. Przebieg lekcji:

  1. Powitanie uczniów i czynności organizacyjne.
  2. Omówienie sposobów podziału czasu w historii.
  3. Przypomnienie, czym jest epoka historyczna.
  4. Wykład nauczyciela dotyczący epok historycznych w nawiązaniu do historii soli.
  5. Stworzenie przez uczniów planszy edukacyjnej dotyczącej periodyzacji dziejów.
  6. Zapowiedź wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce. Pożegnanie uczniów.