Docsity
Docsity

Przygotuj się do egzaminów
Przygotuj się do egzaminów

Studiuj dzięki licznym zasobom udostępnionym na Docsity


Otrzymaj punkty, aby pobrać
Otrzymaj punkty, aby pobrać

Zdobywaj punkty, pomagając innym studentom lub wykup je w ramach planu Premium


Informacje i wskazówki
Informacje i wskazówki

Konspekt lekcji języka rosyjskiego przeprowadzonej - Notatki - Język rosyjski, Notatki z Język rosyjski, kultura i literatura rosyjska

Notatki przedstawiające zagadnienia z zakresu języka rosyjskiego: konspekt lekcji języka rosyjskiego przeprowadzonej.

Typologia: Notatki

2012/2013

Załadowany 22.03.2013

Maksymilian
Maksymilian 🇵🇱

4.7

(23)

247 dokumenty

1 / 2

Toggle sidebar

Ta strona nie jest widoczna w podglądzie

Nie przegap ważnych części!

bg1
KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ROSYJSKIEGO PRZEPROWADZONEJ
W DNIU 19.11.2008 r.
Prowadząca: Milena Jakubczak
Szkoła Podstawowa w Złojcu.
Czas: 45min.
Klasa: VI
Temat: В котором часу ты вернёшься из школы?
CELE OGÓLNE:
Utrwalenie odmiany czasowników zwrotnych
Doskonalenie umiejętności poprawnego stosowania przyimków к-от
CELE OPERACYJNE:
Uczeń potrafi odmienić czasownik zwrotny
Uczeń potrafi zastosować odpowiednią formę czasownika вернуться w zdaniu
Uczeń potrafi poprawnie zastosować przyimki к-от
METODA;
Gramatyczno-tłumaczeniowa
FORMY PRACY:
Indywidualna
Zbiorowa
Praca w grupach dwuosobowych
POMOCE GLOTTODYDAKTYCZE:
Podręcznik „ Волшебная азбука„ 2, sem. II , N. Kowalska, D. Samek
PRZEBIEG LEKCJI:
I.FAZA ORGANIZACYJNO-PORZĄDKOWA:
1.POWITANIE:
- Здравствуйте! Меня зовут Милена.Теперь я буду иметь с вами уроки русского языка.
- Вы доволны?
2.SPRAWDZENIE LISTY OBECNOŚCI:
-Скажите пожалуйста, кого сегодня нет?
3.SPRAWDZENIE PRACY DOMOWEJ:
-Скажитеб что было задано?
Praca domowa polegała na przepisaniu 3 zdań z zadania 2/60. Uczniowie, którzy nie odrobili
pracy domowej otrzymują minusy.
4.ZAPOZNANIE UCZNIÓW Z CELAMI DZISIEJSZEJ LEKCJI.
II.FAZA REALIZACYJNA:
1. ZAPISANIE TEMATU LEKCJI NA TABLICY:
-Kto zechce zapisać temat na tablicy?
pf2

Podgląd częściowego tekstu

Pobierz Konspekt lekcji języka rosyjskiego przeprowadzonej - Notatki - Język rosyjski i więcej Notatki w PDF z Język rosyjski, kultura i literatura rosyjska tylko na Docsity!

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ROSYJSKIEGO PRZEPROWADZONEJ

W DNIU 19.11.2008 r.

Prowadząca: Milena Jakubczak Szkoła Podstawowa w Złojcu. Czas: 45min. Klasa: VI Temat: В котором часу ты вернёшься из школы?

CELE OGÓLNE:

 Utrwalenie odmiany czasowników zwrotnych  Doskonalenie umiejętności poprawnego stosowania przyimków к-от

CELE OPERACYJNE:

 Uczeń potrafi odmienić czasownik zwrotny  Uczeń potrafi zastosować odpowiednią formę czasownika вернуться w zdaniu  Uczeń potrafi poprawnie zastosować przyimki к-от

METODA;  Gramatyczno-tłumaczeniowa

FORMY PRACY:  Indywidualna  Zbiorowa  Praca w grupach dwuosobowych

POMOCE GLOTTODYDAKTYCZE:  Podręcznik „ Волшебная азбука„ 2, sem. II , N. Kowalska, D. Samek

PRZEBIEG LEKCJI:

I.FAZA ORGANIZACYJNO-PORZĄDKOWA:

1.POWITANIE:

  • Здравствуйте! Меня зовут Милена.Теперь я буду иметь с вами уроки русского языка.
  • Вы доволны?

2.SPRAWDZENIE LISTY OBECNOŚCI:

  • Скажите пожалуйста, кого сегодня нет?

3.SPRAWDZENIE PRACY DOMOWEJ:

  • Скажитеб что было задано? Praca domowa polegała na przepisaniu 3 zdań z zadania 2/60. Uczniowie, którzy nie odrobili pracy domowej otrzymują minusy. 4.ZAPOZNANIE UCZNIÓW Z CELAMI DZISIEJSZEJ LEKCJI. II.FAZA REALIZACYJNA:
  1. ZAPISANIE TEMATU LEKCJI NA TABLICY: -Kto zechce zapisać temat na tablicy?
  1. –Пожалуйста, откройте учебники на 62 странице. Я прочитаю вам стишок из упр. 4. Prowadząca podaje uczniom odmianę czasownika вернуться. Tłumaczy wszystko i pyta uczniów czy rozumieją. Podaje również końcówki odmiany czasowników koniugacji I i II
    • ю, у - ем, ём, им
  • ешь, ёшь, ишь - ете, ёте, ите
  • ет, ёт, ит - ют, ут, ат, ят
  1. Prowadząca tłumaczy na czym polega zadanie 5. Dzieci mają 10 minut na zastanowienie jaką formę czasownika wstawić w poszczególne zdania. Prowadząca wyznacza ucznia, który czyta zdanie, a następnie podchodzi do tablicy i je zapisuje. Pozostali uczniowie przepisują te zdania do zeszytu i podkreślają przyimki к- от oraz czasownik вернуться.
  • Хорошо. Теперь сделаем упр. 5б. Zadanie 5b dzieci wykonują parami w ławkach. Każda para odczytuje uzupełnione przez siebie zdania. III. PODSUMOWANIE: Uczniowie głośno odczytują odmianę czasownika вернуться. Następnie przypomina uczniom przyimki к-от podając konstrukcję Я иду к бабушке. Я вернусь от бабушки в три часа. Dzieci przepisują zdania do zeszytu.

IV.PRACA DOMOWA:

  • Дома вы переведите предложения:
  1. Ania pojechała do babci. O której ona wróci od babci? Ona wróci o 19.
  2. Mateusz poszedł do kolegi grać w piłkę. O której on wróci? On wróci o 16. -Dla chętnych:
  3. Jutro jadę do siostry. Wrócę w piątek o 15.

V. EWALUACJA:

Aktywni uczniowie otrzymują plusy. Вы сегодня очень хорошо роботали.

VI. ZAKOŃCZENIE:

  • На сегодня это всё. Большое вам спосибо. До свидания.