Docsity
Docsity

Przygotuj się do egzaminów
Przygotuj się do egzaminów

Studiuj dzięki licznym zasobom udostępnionym na Docsity


Otrzymaj punkty, aby pobrać
Otrzymaj punkty, aby pobrać

Zdobywaj punkty, pomagając innym studentom lub wykup je w ramach planu Premium


Informacje i wskazówki
Informacje i wskazówki

Przyklad konspektu lekcji języka polskiego dla klasy IV szkoły podstawowej, Notatki z Filologia polska

Opracowanie z zakresu tematu

Typologia: Notatki

2019/2020
W promocji
30 Punkty
Discount

Promocja ograniczona w czasie


Załadowany 23.04.2020

pr5
pr5 🇵🇱

1 dokument

Podgląd częściowego tekstu

Pobierz Przyklad konspektu lekcji języka polskiego dla klasy IV szkoły podstawowej i więcej Notatki w PDF z Filologia polska tylko na Docsity! Konspekt zajęć języka polskiego dla klasy 4 : Konspekt lekcji: Temat lekcji: Uczymy się pisać listy. Liczba jednostek lekcyjnych: 1 Metody pracy: pogadanka, objaśnienia, elementy dyskusji Formy pracy: praca zbiorowa: praca z całą klasą Środki dydaktyczne: Podręcznik, słownik języka polskiego, karty pracy dołączone do podręcznika z wydawnictwa Cele ogólne: Poszerzenie wiedzy o tworzeniu i pisaniu listów, redagowanie listu Cele operacyjne: Uczeń posługuje się słownikiem języka polskiego, czyta i wyjaśnia za jego pomocą pojęcia takie jak: nadawca, odbiorca, adresat; wskazuje wyznaczniki listu: miejscowość, data, podpis, zwrot do adresata; wskazuje zwroty grzecznościowe; weryfikuje poprawną interpunkcję i ortografię w listach; tworzy wspólną notatkę na podstawie informacji z podręcznika i redaguje wypowiedź w formie listu Przebieg lekcji: I. Faza wstępna: Sprawdzenie obecności, sprawdzenie pracy domowej, przypomnienie poprzedniej lekcji, wskazanie uczniom celów lekcji. II. Faza główna: Krótka pogadanka: przekazanie informacji wstępnych do lekcji: czym jest list, czy w dzisiejszych czasach piszemy listy tradycyjne, jak ewoluowała forma listu w dzisiejszych czasach (email); analiza materiału z podręcznika “O to chodzi”, odszukanie w słownikach języka polskiego niezbędnych definicji ( ćwiczenie pracy ze słownikiem), wskazanie wyznaczników listu, przedstawienie zasad poprawnego pisania listów (w tym podkreślenie ortografii i interpunkcji); tworzenie wspólnie z całą klasą wzorcowego, krótkiego listu, zadanie pracy domowej, jeśli został czas a przewidywany materiał został zrealizowany przechodzimy do kart pracy dla uczniów. III. Faza końcowa: Przypomnienie celów lekcji, zadanie pracy domowej dla wszystkich i dla chętnych, rozdanie + za aktywność, ocenienie pracy domowej Materiał rezerwowy: karty pracy z ćwiczeniami od wydawnictwa podręcznika “Stentor” Ocenianie: + za aktywność, oceny z pracy domowej. Praca domowa: 1. Dla wszystkich: Napisz list do kolegi, w którym opowiesz mu o tym jak spędziłeś ostatni weekend. 2. Dla chętnych: Napisz list do swoich rodziców (opiekunów), w którym podziękujesz im za miłość, jaką cię darzą.