Docsity
Docsity

Przygotuj się do egzaminów
Przygotuj się do egzaminów

Studiuj dzięki licznym zasobom udostępnionym na Docsity


Otrzymaj punkty, aby pobrać
Otrzymaj punkty, aby pobrać

Zdobywaj punkty, pomagając innym studentom lub wykup je w ramach planu Premium


Informacje i wskazówki
Informacje i wskazówki

Scenariusz lekcji wychowania fizycznego, Notatki z Wychowanie fizyczne

W ramach realizacji obszaru nr 1 Wychowanie Fizyczne – zajęcia edukacyjne przygotowałem i przeprowadziłem lekcję wychowania fizycznego „Zawody sportowe na.

Typologia: Notatki

2022/2023

Załadowany 24.02.2023

frankie82
frankie82 🇵🇱

4.5

(82)

286 dokumenty

Podgląd częściowego tekstu

Pobierz Scenariusz lekcji wychowania fizycznego i więcej Notatki w PDF z Wychowanie fizyczne tylko na Docsity!

Mateusz Basiński

Nauczyciel WF

Zespół Szkół w Pamiątkowie

W ramach realizacji obszaru nr 1 Wychowanie Fizyczne – zajęcia edukacyjne

przygotowałem i przeprowadziłem lekcję wychowania fizycznego „Zawody sportowe na

wesoło”. Starałem się aby zajęcia były ciekawe i atrakcyjne dla uczniów, zadania ruchowe

dostosowane do wieku i możliwości uczniów, tak aby wszyscy uczniowie mogli je wykonać

i dobrze się bawić.

Scenariusz lekcji wychowania fizycznego

Temat: Zawody sportowe na wesoło.

Cele lekcji:

 - umiejętności: uczeń potrafi bawić się z różnymi przyborami, wspólnie z grupą

rozwiązać problem,

 wiadomości: poznawanie swoich możliwości przy wykonywaniu poszczególnych

zadań oraz różnych form aktywności fizycznej,

 sprawności: kształtowanie szybkości, zręczności, orientacji i koordynacji wzrokowo –

ruchowej,

 postawy: rozwijanie umiejętności współpracy w zespole, przestrzeganie zasad

zdrowego współzawodnictwa i rywalizacji.

Klasa: IV b

Liczba ćwiczących: 12

Czas lekcji: 45 minut

Miejsce: sala gimnastyczna

Przybory: szarfy, balony, łyżki stołowe, piłeczki pingpongowe, talerze, słomki, ziarenka

fasoli, stoły, stoper.

Tok lekcyjny Nazwa i opis ćwiczenia Czas

Część wstępna – 12 min

Czynności organizacyjno- porządkowe Ćwiczenia kształtujące RR, NN, T Zabawa ożywiająca Zbiórka, sprawdzenie gotowości do lekcji, podanie tematu zajęć.

  • krążenia ramion w przód i w tył,
  • krążenia barkami,
  • bieg krokiem dostawnym,
  • wysokie unoszenie kolan,
  • bieg z uderzeniem piętami o pośladki,
  • krążenia tułowiem,
  • klaśnięcia pod uniesioną nogą,
  • skłony tułowia,
  • skrętoskłony,
  • naprzemianstronne wyskoki do góry, „Murarz” - jedna osoba staje na środku sali, pozostałe znajdują się w szeregu na końcu sali. Na sygnał nauczyciela, grupa przebiega na drugą stronę, starając się, by nikt nie został złapany przez "murarza". "Murarz" porusza się jedynie wzdłuż wyznaczonej linii (równoległej do linii startu), nie może wybiegać w przód ani w tył. Kolejne osoby, które dotknął "murarz", stają w rzędzie na linii środkowej, zawężając pole przebiegania.

Część główna – 25 min

Konkurencje sportowe – uczniowie rywalizują w dwóch zespołach.

  1. Bieg z balonami – uczniowie wykonują zadanie dwójkami umieszczając balon na wysokości klatki piersiowej, pokonując wyznaczony dystans.
  2. Wyścig z piłeczką pingpongową – trzymając piłeczkę na łyżce należy jak najszybciej pokonać wyznaczony odcinek.
  3. Skoki w workach – zawodnik wchodzi do worka i skokami pokonuje długość trasy, następnie przekazuje worek kolejnej osobie.
  4. Wyścig z talerzem – mając na głowie talerz należy jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans. Pokrywka nie może spaść z głowy.
  5. słomka i ziarenka fasoli – na stołach kładziemy ziarenka fasoli i szklanki. Należy jak najszybciej przenieść ziarenka ze stołu do szklanki za pomocą słomki.