Етапи розвитку та становлення бюрократії в Україні топики по социологии на украинском языке , Транскрипции из Социология
refbank19681
refbank19681

Етапи розвитку та становлення бюрократії в Україні топики по социологии на украинском языке , Транскрипции из Социология

DOC (26 KB)
1 стр-ы.
105Количество просмотров
Описание
Етапи розвитку та становлення бюрократії в Україні топики по социологии на украинском языке
20 баллов
Количество баллов, необходимое для скачивания
этого документа
Скачать документ
Предварительный просмотр1 стр-ы. / 1
Скачать документ

Ублінських Олександр

Етапи розвитку та становлення бюрократії в Україні

1. Зародження (1 половина 18 сторіччя) припадає на часи царювання Петра 1. Проведено реформу державного управління Росією за західним (Шведським) зразком. Родові привілеї отримання посад були замінені привілеями за „вислугу”, узаконеними у „табелі про ранги”. Було встановлено нові відносини між правлячою елітою, армією і бюрократією. „табель про ранги” заклала основи професійної державної служби в Російській імперії і породила нове „чиновнічье сословие”. Дворянство стало тим класом, на який були покладені повноваження слугувати державі. Однак не воно стало тим певним служивим військом Російської імперії. Дворянство займало лише командні пости: вишу і середню групу посад. Гловну масу становили діти канцеляристів, представники духовенства, податкової служби.

2. 2 половина 18 – 1 половина 19 століття – це розвиток государевої служби – зміцнення абсолютної монархії. Катерина 2 – указом закріплює своїм указом права і повноваження духовенства, тобто наказова служба переходить у спадкову. В ієрархічній бюрократичній системі вищу групу служивих людей становило дворянство, а представники духовенства – середню і нищу групу. Завершився 2 період реформою Сперанського: колегії Петра 1 були реорганізовані в міністерства. Сформувалась бюрократична система управління у якій монарх керував ходом справ через міністрів. Вели систему екзаменування службовців.

3. 2 половина 19 – до 1917 року. Остаточне оформлення бюрократичної традиції управління державою. Зявляється особливий тип службовців – міністерські чиновники, які найвищого розквіту досягли за часи правління Миколи 1.

4. 1917 – 1991. Схожий на попередній. Але були свої відмінності: відсутність конкуренції у вигляді приватних підприємців створила такі умови у яких бюрократи відповідали перед бюрократами, тобто зароджувалася і розвивалася „супер бюрократія”. Формується особлива система управління, де головуючим елітним класом є номенклатура зі своїм набором політ технологій та привілеїв (машини, дачі та інше). Бюрократія поділилася на дві категорії: провідна (командна – політичні чиновники) і уся інша відомча бюрократія. Почали закладатися так звані проклани. Цей фактор знизив якість управління державою, став однією з причин деформації професійної моралі.

5. 1991 – до наших часів. Домінування у політичній еліті бюрократії, обмінам привілеїв, отриманих у попередні часи на економічний капітал (з допомогою так званою приватизації). На цьому етапі чітко вимальовується дві тенденції. Одна виявляється у прагненні бюрократії управляти по старому. Друга базується на розумінні того, що система управління, яка існувала до цього часу є корупційною і неефективною. Тому слід оновлювати кадровий потенціал, запроваджувати сучасні технічні прийоми і методи управління.

Здесь пока нет комментариев
Скачать документ